گلایفوزیت

گلایفوزیت 41% محلول در آب

Glyphosate 41% SL

علف کش سیستمیک غیر انتخابی کنترل علف های هرز یکساله و دائمی باریک برگ و پهن برگ درختان میوه ، مزارع ، زمین های آیش ، مناطق غیر زراعی

 

Glyphosate 41% SL

علف‌کش غیرانتخابی سیستمیک

درجه سمیت: Acute oral LD 50 for rats: >5000 mg/kg

گلایفوزیت علف‌کش عمومی سیستمیک و غیرانتخابی از خانواده شیمیایی گلایسین می‌باشد که برای از بین بردن کلیه علف‌های هرز (نازک برگ و پهن‌برگ) یکساله و چندساله حتی علف‌های هرز دائمی و تثبیت شده در باغات و زمین‌های زراعی و غیرزراعی به کار می‌رود. از پاشیدن گلایفوزیت روی محصول اصلی و سطوح سبز مزارع و باغات باید اجتناب کرد، چون از قسمت‌های چوبی شده گیاه جذب نمی‌شود لذا می‌توان به راحتی در اطراف تنه درخت استفاده کرد.

برای افزایش کارایی گلایفوزیت برای از بین بردن اندام‌های زیرزمینی مثل ریزوم و ریشه گیاهان دائمی سمپاشی باید در پایان رشد رویشی و آغاز گلدهی باشد. همچنین در زمان مصرف سم، بایستی علف‌های هرز شاداب و در حال رشد فعال بوده و در شرایط گرم و خشک بهتر است قبل از سمپاشی آبیاری صورت گیرد.

برای تأثیر بهتر و مصرف کمتر توصیه می‌شود مقدار لازم سورفکتانت‌های مجاز و یا ۲ درصد سولفات آمونیوم با محلول سم مخلوط شود. حداقل ۱ تا ۲ هفته پس از به کار بردن گلایفوزیت بایستی از انجام عملیات خاک‌ورزی خودداری نمود تا گلایفوزیت بتواند در عمق ریشه نفوذ کند.

تا کنون دوره کارنسی برای این سم ثبت و اعلام نشده است.

براساس توصیه سازمان حفظ نباتات

نوع محصول

زمان مصرف

مقدار مصرف

درختان میوه

در زمان حداکثر فعالیت علف هرز (گلدهی)

۱۲ – ۴ لیتر بسته به نوع علف هرز

مزارع نیشکر

بعد از رویش علف‌های هرز به صورت لکه‌ای

۲ – ۱ درصد


نماد اعتماد
ساماندهی
نماد اعتماد
ساماندهی

کلیه حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای سازگان شیمی محفوظ است.